Kupno mieszkania wydaje się być jedną z najbezpieczniejszych form inwestycji

Idealny moment na inwestycję w nieruchomości!

Obecne czasy pokazują, że warto jest zarządzać pieniędzmi w racjonalny sposób. Jednym z pomysłów na ochronę przed inflacją jest inwestycja w nieruchomości!

Kupno mieszkania wydaje się być jedną z najbezpieczniejszych form inwestycji. Rynek nieruchomości uważany jest za stosunkowo stabilny, a ceny mieszkań rosną od dłuższego czasu. Ponadto pandemia Covid-19 nawet na nią nie wpłynęła.

Wraz z cenami wzrosła również wartość nieruchomości. Niektórzy mogą się jednak zastanawiać, jak wysoka inflacja – którą mamy obecnie – przełoży się na wartości domów. To pytanie może być szczególnie interesujące dla osób, które zaciągnęły kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości.

Jednym z powodów, dla których inflacja rośnie od co najmniej kilku miesięcy, jest to, że w gospodarkę wpompowano dużo pieniędzy w ramach kolejnych tarcz antykryzysowych. Ponadto stopy procentowe zostały prawie zredukowane do zera. To z kolei doprowadziło do tego, że Polacy zdecydowali się masowo kupić mieszkanie za kredyt.

Obecna walka z wysoką inflacją powoduje, że kredyty są teraz trudniejsze do uzyskania, a możliwości finansowe większości Polaków znacznie słabsze. To z kolei mogłoby teoretycznie doprowadzić do spadku cen ofertowych lub przynajmniej zapobiec wzrostowi cen mieszkań.

Oczekuje się zatem, że pomimo przyspieszenia inflacji ceny nieruchomości pozostaną wysokie, a spadki – jeśli wystąpią – będą relatywnie niewielkie.

Opracowanie HRE Investments na podstawie danych BIS pokazało wzrost cen nieruchomości w latach 1975-2021 i według nas – jest to idealny moment na inwestycję!

Nieruchomości oraz inflacja w połączeniu, to tematy wywołujące skrajne emocje u niektórych. Jeżeli Państwo też tak sądzą, to my utwierdzamy, że nie ma czego się bać – nie ma nic lepszego niż własne zakupione cztery ściany.