Nowe mieszkania w wysokim standardzie w Gdańsku, Gdyni i Sopocie. Atrakcyjne ceny, rozwinięta infrastruktura, okolice pełne zielni. Wybierz sprawdzonego dewelopera.

O programie MdM

Dla Państwa zebraliśmy najważniejsze informacje dotyczące programu MdM

Czym i dla kogo jest program MdM?

Jest programem pomocy państwa w kupnie pierwszego mieszkania osobom do 35 roku życia. Polega on na udzieleniu kredytu hipotecznego na preferencyjnych warunkach. Dopłata jest jednorazowa i sięga od 10% do 20% iloczynu metrażu mieszkania i kosztu odtworzenia 1m2 mieszkania ustalonego w danej miejscowości. Dofinansowanie obejmuje nieruchomości kupione na rynku pierwotnym oraz wtórnym.

Jak wygląda finansowanie?

Kwota od państwa trafia bezpośrednio na rachunek kredytowy. Walutą kredytu jest polski złoty, a sam kredyt ma wysokość minimum połowy wartości kupowanego mieszkania. Spłata kredytu ma wynieść co najmniej 15 lat. W przypadku małżonków, muszą oni wspólnie wystąpić o kredyt w ramach MdM. Z MdM nie mogą skorzystać osoby, które są już właścicielami lub współwłaścicielami mieszkania. Warunek ten nie dotyczy osób z minimum trójką dzieci.

Do kiedy mogę złożyć wniosek?

Planowane zakończenie składania wniosków datowane jest na 31 grudnia 2018 roku, o ile pozostaną wolne środki do rozdystrybuowania.

Gdzie mogę uzyskać pomoc?
W przypadku zainteresowania programem zapraszamy do zapoznania się z podstroną Kredytowanie oraz kontaktem z naszym przedstawicielem.

W jaki sposób uzyskam dodatkowe informacje?
Można je odnaleźć na stronie ministerstwa w zakładce Program Mieszkanie dla Młodych

Apartament details.